Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

XVI Memoriał Bogusława Dziury

W dniach 18-19 listopada uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu reprezentowali szkołę w XVI Memoriale Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym zorganizowanym na hali GOSiR w Jedliczu. W rywalizacji szkół ponadpodstawowych drużyna dziewcząt w składzie Pola Urbanek, Aleksandra Bryś oraz Julia Winiarz z kl. 2a zajęły I miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej uczennica Aleksandra Bryś była druga.

Transmisja w Radiu Rzeszów

13 listopada na antenie Polskiego Radia Rzeszów mieliśmy wyjątkową okazję wysłuchać audycji z cyklu  „Patronuje nam poetka – rzecz o szkołach im. Marii Konopnickiej na Podkarpaciu”, która w całości poświęcona była naszemu Liceum. Dziennikarze Iwona Piętak oraz Dawid Osysko stworzyli możliwość zaprezentowania słuchaczom działań podjętych przez nas w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej. Jednocześnie w sposób profesjonalny pokazali specyfikę naszej szkoły, podkreślając jej długoletnią tradycję i wyjątkowy klimat współtworzony nie tylko przez szczególne miejsce, ale również nauczycieli i uzdolnioną kreatywną młodzież.

 

 

Narodwe święto niepodległości

9 listopada 2022 r. uczennice i uczniowie klasy II a podczas uroczystej akademii upamiętnili 104- rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniano najważniejsze postacie i fakty związane z odzyskaniem niepodległości, a w części artystycznej poezją i pieśniami legionowymi upamiętniono bohaterów tamtych doniosłych wydarzeń. W dniu 11 listopada 2022 r. przedstawiciele klas mundurowych wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w organizowanych przez Powiat Krośnieński uroczystościach Święta Niepodległości, które odbyły się w Iwoniczu Zdroju, a także lokalnych obchodach narodowego święta w Jedliczu i Tarnowcu.

Spektakl "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów"

9 listopada 2022r na zaproszenie Burmistrz Gminy Jedlicze, Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ROTA uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów" , który prezentowany był w ramach sceny wędrownej przez aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Uczniowie mieli wyjątkową okazję poznać historię rodziny z Markowej, która  zgodnie z przesłaniem wpisanym w przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, kierując się miłością bliźniego świadczyła pomoc Żydom, za co zapłaciła najwyższą cenę.
Dla młodych ludzi była to wyjątkowo ważna lekcja kształtowania własnego światopoglądu na gruncie szacunku i solidarności.

XXVII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej

W Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej pod patronatem Związku Literatów Polskich oddział w Rzeszowie oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Nasze liceum reprezentowała uczennica klasy IV a- Patrycja Guzik, która swoją interpretacją wiersza " Porażka marzeń" zyskała uznanie komisji konkursowej i zdobyła III miejsce- gratulujemy!

Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. W akcji tej wzięli udział uczniowie klasy 3a, 3b oraz 1b. Uczniowie poprzez materiały edukacyjne, grę planszową oraz filmiki edukacyjne poznali , czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń.