Statystyki

  • Odwiedziło nas: 22907081
  • Do końca roku: 212 dni
  • Do wakacji: 21 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

DZIEŃ KADETA

W poniedziałek 29 maja po raz pierwszy w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Kadeta ustanowiony przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w rocznicę bohaterskich walk kadetów na Górze św. Anny podczas III Powstania Śląskiego w 1921r. Uroczystość odbyła się w obecności Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji pana pułkownika Andrzeja Nykla. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczennica klasy 1a Amelia Bielańska przedstawiła rys historyczny wydarzeń związanych ze świętem kadeta. Następnie kadeci oddziałów przygotowania wojskowego naszej szkoły szczególnie wyróżniający się swoją postawą i zaangażowaniem zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez Szefa WCR w Jaśle. Uroczystość zwieńczył pokaz musztry paradnej w wykonaniu oddziału reprezentacyjnego naszej szkoły.

Test sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy I wojskowej

Przeprowadzenie prób sprawnościowych dla kandydatów do klasy wojskowej OPW odbędzie się w dwóch terminach – 5, 6 czerwca o godz.11.00

Test sprawności fizycznej

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi w Jaśle

Wojsko Polskie organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Już w sobotę i niedzielę (27 - 28 maja) w Jaśle - „Przystanek Kwiatowa”, wszystkie pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

 

"Weź mapę z zadaniem i dołącz do odkrywców wojskowej historii Rzeszowa".

17 maja nasza szkoła wzięła udział w konkursie gry miejskiej "Weź mapę z zadaniem i dołącz do odkrywców wojskowej historii Rzeszowa". W pierwszym etapie na terenie 21 batalionu dowodzenia odbył się test wiedzy, w drugim etapie uczennice z mapą w ręku przemierzały Rzeszów w poszukiwaniu różnych punktów historycznych.
Uczennicom z klasy 3A udało się uzyskać 3 miejsc

Zawody Sportowo-Obronne w Nisku

W dniach 9-11 maja 2023 uczniowie klas wojskowych uczestniczyli w Zawodach Sportowo-Obronnych w Nisku