Kartka z kalendarza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 31057047
  • Do końca roku: 160 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

Wektory życia

W roku szkolnym 2023/24 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu wzięli udział w programie WEKTORY ŻYCIA. „Wektory życia” przygotowane zostały w ramach realizacji rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, priorytet V. koordynacja, edukacja, poradnictwo i informacja, zadanie 5.5. Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo – działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, pod kierownictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie.

 

Przeszłość nadaje kształt naszej przyszłości - 80 lecie Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu

W dniu 15 czerwca 2024r. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu świętowało 80 rocznicę swego powstania. Z tej okazji zorganizowano  uroczystość, na którą zostali zaproszeni absolwenci, byli nauczyciele, pracownicy szkoły i jej sympatycy. Uroczystości zjazdowe rozpoczęły się od przemarszu Oddziału Reprezentacyjnego Oddziałów Przygotowania Wojskowego i nauczycieli do kościoła parafialnego w Jedliczu przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej z Jasła.

 

Obóz wojskowy - Rajskie 2024

W dniach od 3-6 czerwca 2024 roku Kadeci z Oddziału Przygotowania Wojskowego z Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu uczestniczyli w pięciodniowym obozie wojskowo-szkoleniowym w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Rajskim. Szkolenie z zakresu programu szkolenia w Oddziałach Przygotowania Wojskowego przeprowadzili Żołnierze-Instruktorzy z 21 Batalionu Dowodzenia W Rzeszowie.

Szkolny dzień profilaktyki

Szkolny dzień profilaktyki „Żyj zdrowo na sportowo” odbył się w dniu 29 maja 2024 r. W ramach zdrowej rywalizacji sportowej uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu oraz uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej w Jedliczu i w Dobieszynie konkurowali w następujących dyscyplinach: piłka nożna (drużyny mieszane), bieg na 1000 m dziewcząt i chłopców oraz strzelectwo sportowe. Imprezę zorganizowano w ramach środków przeznaczonych na realizację zadań ujętych w „Planie edukacji zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2023 - 24 r.” W imprezie brało udział około 220 osób.

Praga – jedna z najpiękniejszych stolic Europy

Szkolne wycieczki są dla uczniów największą przygodą i nagrodą za ich pracę. 20 maja wyruszyliśmy zatem na podbój stolicy Czech – Pragi. Swoją trzydniową wyprawę poza granicę Polski rozpoczęliśmy od przyjazdu do Morawskiego Krasu - niezwykle pięknej i malowniczej krainy słynącej z blisko tysiąca krasowych jaskiń, podziemnych tuneli oraz największych w Czechach i Europie Środkowej przepaści.