Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

Noc Biologów

13 stycznia klasa 2b wraz z wychowawcą wzięła udział w Ogólnopolskiej "Nocy Biologów" w Panstwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie. Tytuł przewodni tegorocznej edycji brzmiał :"Woda-źródło życia-teraźniejszość i przyszłość". Uczniowie wzięli udział w ciekawych wykładach i warsztatach.

CHALLENGE DLA FILIPKA

Uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu wzięli udział w akcji "Kolędujemy dla Filipka". Wspólnie odśpiewali kolędę "Przybieżeli do Betlejem" oraz dołączyli do zbiórki na leczenie chorego chłopca z Żarnowca. Do włączenie się do akcji nominację otrzymują: 
1. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu
2. Zespół Szkół w Iwoniczu
3. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju

 

www.zrzutka.pl/f52623

Trenuj z wojskiem

14 stycznia na terenie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, odbyła się druga edycja programu „Trenuj z wojskiem”. Uczniowie klas mundurowych naszego liceum podczas 8-godzinnych zajęć zostali przeszkoleni przez żołnierzy 21. BSP. W ramach zajęć pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu: wspinaczki, udzielania pierwszej pomocy, walki wręcz, obrony przed bronią masowego rażenia, podstaw taktyki czy survivalu.

Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

Nasza szkoła znalazła się w gronie 3 laureatów w województwie podkarpackim konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Eurpejskich VII”.  Zwycięski projekt został opracowany przez zespół uczniów klasy 1B: Wiktora Gąsiora, Filipa Janochę, Maksymiliana Klatkę i Macieja Uliasza, a nagroda to monitor interaktywny dla szkoły o wartości 8500 zł!

Uroczyste zakończenie obchodów Roku Marii Konopnickiej

W dniu 2 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu odbyło się uroczyste zakończenie obchodów Roku Marii Konopnickiej. Swoją obecnością w formie telekonferencji zaszczyciła zebranych prawnuczka Marii Konopnickiej pani Joanna Modrzejewska, mieszkająca w Łodzi. Opowiadała barwnie o swych wspomnieniach z dzieciństwa związanych z przyjazdami do miejsca zamieszkania swej prababki, czyli do dworku w Żarnowcu. Pozwoliła  również zgromadzonym spojrzeć na poetkę z zupełnie innego punktu widzenia. Uzupełnieniem jej opowieści była projekcja filmu „Nasza wieszczka – Maria Konopnicka”, w którym Pani Modrzejewska udziela wywiadu Telewizji Łódź.

Szlachetna Paczka

Kolejny raz, mimo trudnego roku dla wszystkich, udowodniliśmy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a dzielenie się z potrzebującymi i wspieranie w trudnych momentach jest naszą dewizą od ponad 10 lat. W tym roku nasza pomoc trafiła do starszego małżeństwa doświadczonego przez los, które mimo przeciwności stara się nie tracić nadziei. Odpowiadając na potrzeby Rodziny przygotowaliśmy 19 paczek, w których znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy , jak również upominki, które na pewno sprawią wiele radości. W ten sposób i my mamy swój udział w weekendzie cudów.