Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

Darowizna z FUNDACJI ORLEN – DAR SERCA

W ramach pomocy dla Ukrainy nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 25000 zł z Fundacji Orlen – Dar Serca.  Zakupiliśmy 37 zestawów łóżek polowych z materacami wraz ze śpiworami i kocami. Są one przygotowane i w razie potrzeby mogą zostać wykorzystane przez osoby uciekające z terenów objętych działaniami wojennymi. Zakup w całości został sfinansowany przez Fundację ORLEN – Dar Serca. DZIĘKUJEMY DARCZYŃCY!

Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka uczniów Liceum Ogólnokształcącego  im. M. Konopnickiej w Jedliczu w ramach programu „Poznaj Polskę” do Wrocławia odbyła się w dniach 20-22 czerwca. W pierwszym dniu uczniowie obejrzeli Panoramę Racławicką w Muzeum Narodowym, będącą wizytówką tego miasta. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Aulę Leopoldina, która jest reprezentacyjną częścią głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejnym punktem programu było  zwiedzanie zabytków najstarszej części Wrocławia - Ostrowa Tumskiego, w tym gotyckiej Katedry Św. Jana Chrzciciela. Zwieńczeniem pobytu w tej części miasta był rejs statkiem po Odrze. Na zakończenie dnia  młodzież udała się do historycznego centrum Wrocławia, gdzie podziwiała pięknie odnowiony ratusz, kamieniczki, pomnik Fredry i nowoczesne fontanny.

Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca pożegnaliśmy rok 2021/22. Był to moment, na który wszyscy czekali, zwłaszcza uczniowie wyróżnieni za szczególne osiągnięcia, pracę i zaangażowanie. Nagrody i świadectwa z wyróżnieniami wręczali dyrektor szkoły pani Ewa Machowska, wicestarosta powiatu krośnieńskiego pan Andrzej Guzik oraz wychowawcy klas. W tym dniu pan wicestarosta wręczył uchwałę Zarządu Powiatu Krośnieńskiego w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora  pani Ewie Machowskiej. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy udanych wakacji, a pani dyrektor powodzenia w realizacji  podjętych wyzwań.

MARIA KONOPNICKA DLA NAJMŁODSZYCH

15 czerwca przybyli do nas goście z Przedszkola Niepublicznego im. Św. Jana Pawła II i Matki Anny Kaworek w Jedliczu, dla których nasza młodzież przygotowała inscenizację opowieści " O Janku Wędrowniczku"- autorstwa Marii Konopnickiej. Bajki wystawiane w czerwcu stanowią kontynuację akcji zainicjowanej w liceum już ponad 10 lat temu - w ramach programu " Cała Polska Czyta Dzieciom". Źródłem satysfakcji jest to, że kolejne roczniki naszych uczniów z wielkim zaangażowaniem wcielają się w bajkowych bohaterów - ucząc i bawiąc najmłodszych.

Wieczór poezji

W ramach współpracy z SOSW Frysztak nasza młodzież wzięła udział w "Wieczorze poezji - Poetą być...". Wybór tekstów nie był przypadkowy, ale związany z twórczością patronki roku 2022 i naszego liceum - Marią Konopnicką. Młodzież wspaniale prezentowała swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zyskując uznanie i aplauz widowni.