Kilometry Dobra 

to powstała w Polsce z inicjatywy Roberta Kawałko-  prezesa Polskiego Instytutu Filantropii międzynarodowa kampania charytatywna,  w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w oparciu o współpracę organizacji społecznych, samorządów i biznesu dla wspólnego dobra, jakim jest zgromadzenie pieniędzy na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, pomoc niepełnosprawnym i ochronę zdrowia. W ramach akcji Kilometry Dobra każda organizacja zbiera fundusze na swój cel, swoimi metodami, a pieniądze trafiają bezpośrednio do niej,  nigdy nie są gromadzone na jednym wspólnym koncie.

Przez miesiąc kwestowaliśmy dla Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. 18 maja spotkaliśmy się w zaprzyjaźnionym  Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, by razem, w obecności przedstawicielek Fundacji: Bożeny Baran i Barbary Sługockiej Wilk, podsumować przedsięwzięcie. W imieniu Fundacji panie podziękowały za zaangażowanie uczniów obu szkół.  

25 maja w Krośnie w trakcie Pikniku Rodzinnego odbyło się półfinałowe podsumowanie Kilometrów Dobra.  Tę imprezę uatrakcyjnił pokaz musztry paradnej zaprezentowanej przez kadetów naszego Liceum.

Teraz czekamy na finał ogólnopolski w dniu 3 czerwca 2018 r. W sześciu miastach Polski  jednocześnie ułożony zostanie nieprzerwany ciąg monet z wymienionych  na jednozłotówki zebranych wcześniej pieniędzy. Skupione wokół przedsięwzięcia fundacje, podejmą próbę pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższą linię z monet, który aktualnie należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. Żeby rekord został pobity, sznur monet musi mieć 77 kilometrów.