13 stycznia po raz kolejny zespół Moria zaprosił  nas w świat poezji.  W tych „niepoetyckich czasach” młodzi artyści z niezwykłą subtelnością  uświadamiają nam, że w każdym z nas jest wrażliwość  na piękno poetyckiego słowa,  z której zdajemy sobie sprawę w chwili gdy zatrzymamy się na chwilkę w klimatycznej auli Pałacu Stawiarskich w Jedliczu i przy świetle świec  pozwolimy porwać się w świat poetyckiego słowa, któremu towarzyszą subtelne  dźwięki skrzypiec i mocniejsze brzmienie  gitar.

Zespól Moria, który w 2017 roku obchodził 10-lecie swojej artystycznej drogi tym razem zaprosił nas w „Podróż w głąb człowieka”. W styczniowy wieczór muzyka odkryła tajemnice duszy ludzkiej. Zespół w składzie: Dominika Twardzik-wokal, Aleksandra Czarny-skrzypce,Jacek Jurczak-bass,lider, Adrian Pawluś-gitara sercem zaprezentował poezję według własnych aranżacji muzycznych, którym towarzyszyła recytacja w wykonaniu wrażliwej Kasi Kochanek oraz „niepokornej” Dominiki Góry. Jak co roku licznie zgromadzeni słuchacze otrzymali mocny ładunek emocji poetyckich.

Podczas wieczoru zaprezentowanomin. teksty  św.Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Tadeusza Różewicza, Bronisławy Betlej oraz Dominiki Twardzik i Jacka Jurczaka.

Artystyczną ucztę dopełniła wystawa fotografii Anny Jakubus-  studentki III roku grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.Młoda artystka na swoim koncie ma już znaczące sukcesy: np. trzecie miejsce w konkursie Empikfoto oraz wyróżnienie na największym konkursie fotograficznym w Europie „Ourworldisbeautiful”.

Dziękujemy Prezesowi Raf – Ekologii oraz Staroście Powiatu Krośnieńskiego za okazaną życzliwość i wsparcie finansowe.