W w dniach 22-23 listopada br. w hali GOSiR w Jedliczu odbył się XIV Memoriał Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym. Przez 2 dni zawodów swoje umiejętności strzeleckie zaprezentowało łącznie 191 uczestników. W piątek w zmaganiach szkolnych do rywalizacji stanęło 100 uczniów, ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego strzelając z karabinu pneumatycznego na dystansie 10m. W sobotę w konkurencjach olimpijskich w karabinie i pistolecie pneumatycznym zmierzyło się 91 zawodników zrzeszonych w klubach strzeleckich z Podkarpacia, Małopolski i Śląska.

Memoriał Bogusława Dziury to największe zawody strzeleckie w konkurencjach olimpijskich w województwie podkarpackim. W tym roku przez 2 dni zmagań wystartowało łącznie 191 osób, które swoim udziałem uczciły pamięć Bogusława Dziury, wspaniałego trenera i wychowawcy młodzieży.
Oficjalną ceremonię rozpoczęcia zawodów prowadziła Pani Grażyna Twardzik- nauczyciel ZS w Jedliczu, a krótką notę biograficzną Bogusława Dziury przedstawił Jakub Lidwin- uczeń ZS w Jedliczu.
Pamięć o Bogusławie Dziurze podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów przypomnieli: syn Bogusława Dziury, radny Rady Miejskiej w Jedliczu Pan Ryszard Dziura, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Pan Piotr Woźniak, Dyrektor LO w Jedliczu Pani Iwona Pytel, Dyrektor ZS w Jedliczu Pan Mariusz Kielar, Dyrektor GOSiR w Jedliczu Pan Wojciech Florczak.
Podczas ceremonii otwarcia zawodów obecni byli również: Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Krośnie Pan Jacek Makoś, Starszy Inspektor Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pan Robert Zygmunt, Dyrektor CUW w Krośnie Pani Renata Piękoś oraz przyjaciel, pomysłodawca i organizator poprzednich edycji Memoriału Bogusława Dziury Pan Andrzej Cynarski.
Ceremonię zakończyli uczniowie klas mundurowych LO w Jedliczu pokazem musztry paradnej, po której rozpoczęto 2-dniowe zmagania w konkurencjach strzeleckich.

Rewelacyjnie spisały się uczennice LO. W kategorii : 10 m karabin pneumatyczny dziewcząt szkół ponadpodstawowych drużynowo nasze uczennice zajęły I miejsce! Indywidualnie: II miejsce zdobyła Natalia Maciejczyk , III miejsce Aleksandra Świeboda. Gratulujemy !!

 W imieniu Organizatorów pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów. Szczególne podziękowania dla byłych zawodników Bogusława Dziury, którzy z różnych stron Polski, a nawet z Norwegii przyjechali do Jedlicza specjalnie na te zawody, by uczcić pamięć wybitnego trenera Bogusława Dziury.
Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!