Nasze liceum 7 czerwca o godz. 10.00 wzięło udział w ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam". 36 uczniów  wraz z nauczycielami zebrało się na tarasie,  przed wejściem do szkoły  i na pufkach przez godzinę, w ciszy i spokoju czytało  książki. Każdy mógł przynieść książkę którą akurat czyta. Ci, którzy zapomnieli przynieść  swoją książkę do czytania, mogli skorzystać z szkolnej biblioteki. Wśród przeróżnych książek, znalazły się też te nieco bardziej znanych  autorów,  jak np. ,,Kod Leonarda da Vinci" (Dan Brown) oraz ,,Gra o Tron" (George R.R. Martin). To przedsięwzięcie,  czas spędzony  (w słońcu, z wtórem śpiewających ptaków, w pięknej scenerii zabytkowego parku wokół  naszej szkoły)  z ciekawymi książkami bardzo się wszystkim spodobał i mamy nadzieję że jeszcze to powtórzymy.  A wypożyczone książki wzięliśmy do domu, by dokończyć czytanie.