W piątek 26 kwietnia 2019 roku mury naszego liceum opuścili kolejni absolwenci. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu szkoły “Roty”. Następnie rozpoczęła się część oficjalna całej uroczystości. W imieniu całej społeczności uczniowskiej powitano przybyłych gości: Starostę Powiatu Krośnieńskiego Pana Jana Pelczara, przedstawiciela 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie kapitana Radosława Mazika, Panią Ewę Bukowiecką rzecznika prasowego powiatu Krośnieńskiego, Panią Dyrektor Iwonę Pytel, przedstawicieli Rady Rodziców na czele z Panią Ireną Węgrzyn, całe grona pedagogiczne, wszystkich pracowników szkoły, rodziców oraz tegorocznych maturzystów. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, kierując kilka ciepłych słów do naszych maturzystów: wspominając cudowne trzy lata, wypełnione śmiechem, ciężka pracą, wspomnieniami, życząc dobrych wyników na maturze oraz trafnych wyborów na dalszej drodze życia.

Po Pani Dyrektor głos zabrali również Starosta powiatu Krośnieńskiego, Pan kapitan, który odczytał list od dowódcy Batalionu dodając parę miłych słów od siebie oraz przedstawicielka tegorocznych maturzystów Kasia Kochanek, wspominając i dziękując za ostatnie trzy lata spędzone w tej szkole. W czasie uroczystości zostały rozdane świadectwa, stypendia finansowe przyznane za I semestr roku szkolnego 2018/2019 przez zarząd powiatu na czele z Panem starostą, certyfikaty dla uczniów klas mundurowych, po nich także doszło do zmiany dowództwa Oddziału Reprezentacyjnego musztry paradnej. Pani Dyrektor wręczyła również listy gratulacyjne rodzicom.Ania Klocek tegoroczna maturzystka w imieniu swoim i całej klasy podziękowała swojej wychowawczyni pani Marcie Górce, gronu pedagogicznemu za trud włożony w wychowanie i w naukę.Ania Klekot złożyła podziękowanie Szymonowi Sajdakowi za trzy lata prowadzenia Oddziału musztry Paradnej. Część oficjalna zakończyła się wyprowadzeniem sztandaru.
Następnie uczniowie klasy drugiej pod opieką Pani profesor Katarzyny Zajdel, w części artystycznej przypomnieli maturzystą niektóre lekcje, przedstawiając je za pomocą piosenek, które zna każdy i które w cudowny i zabawny sposób ukazały , że szkoła to nie tylko ciężka praca i nauka ale także zabawne sytuację i historię. Na koniec uroczystości została wyświetlona prezentacja pełna zdjęć z ostatnich trzech lat szkoły, uczniowie mieli okazję pośmiać się i powspominać to co już niestety minęło, jednak wspomnienia zawsze pozostaną. Przez całą akademię towarzyszył nam przepiękny śpiew Madzi Pikuły, uczennicy klasy drugiej, która wykonała między innymi utwór “Time To Say Goodbye”.