W dniu 19.04.2018 roku   w  Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Krośnie odbyły się Zawody Rejonowe XLI  edycji Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze-2018” przy współpracy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle. Celem zawodów jest  popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju, propagowanie współzawodnictwa i doskonalenie umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Zawody rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego.Gości oraz drużyny startujące w zawodach wraz z opiekunami powitała  Pani Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie. Liceum Ogólnokształcące  w Jedliczu w zawodach  reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców(uczniowie klasy I i II liceum o profilu wojskowym),w składzie: Zuzanna Belczyk(kapitan drużyny),, Katarzyna Sajdak, Natalia Maciejczyk Przemysław Sysoł (kapitan drużyny), Jakub Kasza, Jakub Krówka,

Zgodnie z regulaminem zawodów zespoły musiały uczestniczyć w pięciu konkurencjach a to:

  1. Tor sprawnościowy,
  2. Rzut granatem,
  3. Strzelanie,
  4. Bieg na orientacje,
  5. Podtrzymywanie życia ”pierwsza pomoc przedmedyczna”.

Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i wspaniałego współzawodnictwa pomiędzy poszczególnymi drużynami. Po kilkugodzinnych sportowych zmaganiach przyszedł czas dla zawodniczek i zawodników na odpoczynek,wojskowy posiłek oraz ogłoszenie wyników całodziennych zmagań. W klasyfikacji  drużynowej, w kategorii dziewcząt Liceum Ogólnokształcące w Jedliczu zajęło 3 miejsce a w kategorii chłopców 6 miejsce. Natomiast w kategorii indywidualnej dziewcząt Katarzyna Sajdak zajęła bardzo dobre piąte  miejsce.

 Wszystkim  zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za włożony wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie do zawodów.