21 marca, pierwszego dnia wiosny w ramach Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim "Życie mam tylko jedno" odbył się Piknik Wiosenny pod hasłem „W zdrowym ciele - zdrowy duch”. Na uczestników Pikniku czekało wiele atrakcji, konkursów i zawodów sportowych, wśród nich X Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Krośnieńskiego, Turniej Piłki Nożnej, Turniej Piłki Siatkowej, konkurs j. angielskiego „Know Your English”, konkurs j. niemieckiego "Der Meister der DACHL - Länderkenntnise"  oraz Międzyszkolny Konkurs Piosenki Polskiej Forte. Imprezie towarzyszyły pokazy przygotowane przez służby mundurowe i kluby, z którymi współpracuje LO. Młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką pracy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, Straży Granicznej w Sanoku, WKU w Jaśle.

Aeroklub Podkarpacki przygotował pokaz szybowca oraz propagował szkolenia szybowcowe i spadochronowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa broni historycznej przygotowana przez Klub Strzelecki „Sokół” przy LO Jedlicze. Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało dla chętnych warsztaty kosmetyczne i terapii zajęciowej.
Wiosenna pogoda, rywalizacja w zawodach i konkursach oraz atrakcje przygotowane przez organizatorów spowodowały, że pierwszy dzień wiosny upłynął w miłej i przyjacielskiej atmosferze.
Fundatorem nagród dla uczniów było: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Bank PKO BP w Jedliczu, Raf – Ekologia, Bank Spółdzielczy Rymanów Oddział w Jedliczu i LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu.

Laureaci konkursów i zawodów sportowych odebrali puchary i nagrody z rąk wicestarosty Powiatu Krośnieńskiego Pana Andrzeja Guzika, który zwrócił się do przybyłych gości z podziękowaniem za zaangażowanie i wysoki poziom zawodów. Podkreślił także walory naszej szkoły i zaprosił uczniów do wyboru kierunków oferowanych przez nasze liceum.
A oto wyniki w poszczególnych konkursach i zawodach :
X Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Krośnieńskiego :
- w kategorii indywidualnej dziewcząt:
I miejsce – Weronika Śliwka
II miejsce – Weronika Blicharczyk
III miejsce – Liliana Bieryło
- w kategorii indywidualnej chłopców:
I miejsce – Adam Młocek
II miejsce – Witold Cygan
III miejsce – Michał Pieniądz
- w kategorii szkół
I miejsce – Odrzykoń
II miejsce - Jedlicze
III miejsce - Umieszcz
- Zawody w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora LO :
I miejsce – Jedlicze
II miejsce – Zręcin
III miejsce – Łajsce
- Zawody w Piłce Siatkowej O Puchar Dyrektora LO :
I miejsce – Odrzykoń
II miejsce – Jedlicze
III miejsce – Umieszcz
- III Konkurs j. angielskiego „Know Your English:
W kategorii gimnazjum :
I miejsce - Igor Wójcik
II miejsce – Marcelina Buda
III miejsce – Magdalena Bożętka
W kategorii szkoły podstawowe:
I miejsce - Wiktoria Jakubus
II miejsce – Paulina Blicharczyk
III miejsce - Olaf  Brzozowski
- Międzyszkolny Konkurs Piosenki Polskiej Forte :
I miejsce – Karolina Turek
II miejsce – Sandra Ziomek
III miejsce – Dominik Jaśkiewicz
- Konkurs j. niemieckiego "Der Meister der DACHL - Länderkenntnise"
I miejsce – Samanta Wójcik
II miejsce – Jagoda Rymar
III miejsce – Karolina Bobusia

Gratulacje dla uczestników!
Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie szkołom z Długiego, Odrzykonia, Zręcina, Jedlicza, Moderówki, Tarnowca, Umieszcza, Łajsc, Potoka, Dobieszyna, Ustrobnej.
Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, służbom mundurowym, klubom oraz Szkole Medycznej z Jasła za pomoc w organizacji Pikniku.
Zapraszamy za rok !