Ogólnopolska „Noc Biologów” to wydarzenie cykliczne, organizowane przez ośrodki naukowe w całym kraju od 2012 r. W tej edycji po raz drugi uczestniczyli nasi uczniowie korzystając z oferty przygotowanej przez PWSZ w Krośnie. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie nauki zajmującej się problematyką przyrodniczą, zdrowia ludzkiego oraz biogospodarki poprzez prezentację ciekawych wykładów, warsztatów, pokazów naukowych, konkursów oraz wystaw tematycznych. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie zaplanowała dla uczestników „Nocy Biologów” szereg atrakcji, z których wybraliśmy :

Wykład :  Pospolite rośliny jadalne i lecznicze południowego Podkarpacia, prowadzony przez dr Dominika Wróbla i dr Henryka Różańskiego oraz Marnotrawstwo żywności problemem XXI wieku prowadzony przez dr inż. Małgorzatę Źródło-Loda

Warsztaty, które nas zaciekawiły to : Bakterie wokół nas prowadzone przez mgr Joannę Półchłopek, które obejmowały wykonanie preparatów mikroskopowych bakterii z płytek środowiskowych  i ich barwienie oraz : Podróż po zmysłach prowadzone przez : dr inż. Jolantę Baran. Warsztaty obejmowały sprawdzanie wrażliwości węchu, dotyku i wzroku.

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji.