W nocy z 15 na 16 listopada 2018 r. uczniowie klasy III pod opieką księdza Marka Dudy i wychowawczyni Marty Górki wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy. Nieprzespana noc nie odebrała młodzieży energii i po przyjeździe wszyscy ochoczo, mimo wczesnej pory, ruszyli w kierunku Sanktuarium, aby wziąć udział w porannej mszy i doświadczyć momentu szczególnego, a związanego z odsłonięciem Cudownego Obrazu Matki Bożej.Dzięki staraniom księdza tegoroczni maturzyści mieli wyjątkową okazję, by uczestniczyć we mszy świętej będąc w Prezbiterium.Następnie  po krótkim odpoczynku przy porannym śniadaniu wszyscy wrócili ponownie, by w Kaplicy Matki Bożej wziąć udział w adoracji.
Historię miejsca kultu młodzież poznała dzięki siostrze zakonnej, która oprowadziła grupę i ciekawie opowiedziała o historii Jasnej Góry.Trasa wiodła od Bazyliki Jasnogórskiej, Skarbca, Sali Rycerskiej, do Arsenału.
Aby modlitewnie zakończyć pobyt na Jasnej Górze młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej odprawionej na wałach przez księdza Marka Dudę. Pomimo towarzyszącego zimna, każdy w skupieniu przeżył ten szczególny czas.

Ksiądz nie tylko zadbał o ucztę dla ducha ale tez dla ciała i zamówił pyszny obiad przygotowany przez Siostry Miłosierdzia w Domu Rekolekcjonisty.Po tak intensywnie przeżytym południu przyszedł czas na drogę powrotną z przystankiem w Łagiewnikach, gdzie odmówiliśmy Koronkę.
Wydawać by się mogło, że po tak wypełnionym dniu i zarwanej nocy młodzież opadnie z sił ze zmęczenia, nic bardziej mylnego, gdyż radio w autobusie okazało się zbyteczne, wszyscy śpiewali i odkrywali talenty muzyczne sięgając do bardzo różnorodnego repertuaru, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Zmęczenie zrekompensowała radość i zadowolenie jakie  rysowały się na twarzach wszystkich uczestników.