Staropolskim obyczajem zorganizowaliśmy kulig i 15 lutego 2018 rankiem wyruszyliśmy do Kozłówka Strzyżowskiego. Już sam dojazd na miejsce dostarczył nam emocji, gdy okazało się, że autobus wjeżdżając na dużą, ośnieżoną, dość stromą górę stanął w połowie i nie mógł ruszyć ani w górę ani w dół. Dopiero pomoc uprzejmych mieszańców, którzy przybyli z traktorem umożliwiła nam odzyskanie naszego pojazdu. Wyprawę kontyuowalismy już jednak  pieszo.

13 stycznia po raz kolejny zespół Moria zaprosił  nas w świat poezji.  W tych „niepoetyckich czasach” młodzi artyści z niezwykłą subtelnością  uświadamiają nam, że w każdym z nas jest wrażliwość  na piękno poetyckiego słowa,  z której zdajemy sobie sprawę w chwili gdy zatrzymamy się na chwilkę w klimatycznej auli Pałacu Stawiarskich w Jedliczu i przy świetle świec  pozwolimy porwać się w świat poetyckiego słowa, któremu towarzyszą subtelne  dźwięki skrzypiec i mocniejsze brzmienie  gitar.

Powiat Krośnieński informuje, że na terenie parku przy ulicy Dubisa w Jedliczu prowadzone są roboty budowlane polegające na modernizacji budynku „Pałacu Stawiarskich”, w którym funkcjonuje liceum ogólnokształcące jak i otaczającego terenu. W związku z tym przechodzenie przez park jak i przebywanie na nim jest surowo wzbronione i grozi niebezpieczeństwem. Prosimy mieszkańców o uszanowanie powyższej decyzji zarządcy posesji jak i wykonawcy robót.

Od kilku dni  do skrzynki walentynkowej wystawionej w szkolnym hallu, zakochani, zaprzyjaźnieni i cisi wielbiciele  wrzucali serdeczne wyznania, liściki, serduszka, maskotki.  Dzisiaj wyjęliśmy zawartość i dopilnowaliśmy, by wraz z serduszkowym,   różowym ciasteczkiem  (osobiście upieczonym przez ucznia – były pyszne !!!!) trafiły do adresatów. Mnóstwo serdeczności rozpalały nasze serca, bo wszyscy chcemy kochać i być kochanymi – nie tylko w Dniu Świętego Walentego. 

Mówimy, że Polska - to kraj miłośników zwierząt, ale co roku inspektorzy stowarzyszeń ochrony zwierząt mają do czynienia z tysiącami przypadków okrucieństwa wobec zwierząt. Okrucieństwo może być wynikiem niewiedzy (niedbania o potrzeby zwierzęcia), ale również celowo wyrządzanej krzywdy.  Zwierzęta hodowane w domu - to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Będąc świadomymi ciężkiej doli zwłaszcza  bezdomnych zwierząt zorganizowaliśmy w szkole happening „Pełna miska dla schroniska”.

Los pierwszoklasisty nie jest łatwy. Młodzi muszą się odnaleźć w  nowej szkole, nawiązują nowe znajomości, w ich życiu pojawiają się nieznani nauczyciele, koleżanki i koledzy.  Całe środowisko szkolne stara się im w tym pomóc. Po zapoznaniu się z wychowawcą, z budynkiem szkoły (Pałacem Stawiarskich) i jej dziejami, z patronką szkoły, którą jest Maria Konopnicka i jej muzeum  (temu zapoznaniu i wzajemnej integracji pierwszaków służy piesza wycieczka do Żarnowca – 20.09.2017r.), stopniowo znajdują swoje miejsce. Dopełnieniem przyjęcia do naszej społeczności nowych uczniów jest ślubowanie i wspólne obchody Dnia Patronki