Po raz pierwszy PWSZ w Krośnie zorganizowała u siebie Noc biologów w której wzięli udział nasi uczniowie. Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dr n. wet. Paweł Rosenbeigera nt. „Powstawania życia na ziemi od bakterii do organizmów złożonych” oraz uczestniczyć w warsztatach "Bakterie i pasożyty - czy można je zobaczyć ?" Największe wrażenie zrobiły na nas zajęcia "Bezalkoholowe likiery i nalewki ziołowe" gdzie każdy mógł sobie stworzyć autorską kompozycję aromatycznej nalewki. Degustacja pozwoliła wyłonić mistrzów smaku. Kto nie uczestniczył  - niech żałuje! Wiele wskazuje na to, że XXI stulecie będzie wiekiem biologii. Trudno się więc dziwić, że ta fascynująca dziedzina nauki przyciąga rzesze chętnych do zgłębiania jej tajemnic.

14 stycznia 2018 roku odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Jedliczu sztab WOŚP został utworzony w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. W tym roku do sztabu należało 47 wolontariuszy, wśród których byli uczniowie z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu i z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu oraz uczniowie z krośnieńskich szkół,oraz absolwenci, którzy kwestują od wielu lat. Wolontariusze z jedlickiego sztabu zebrali kwotę 15226,89  zł. Dodatkowo w puszkach znalazła się obca waluta. Rekordzistą jeśli chodzi o kwotę zebranych pieniędzy okazał się Szymon Sajdak – uczeń naszego liceum, który zebrał 2091,18 zł.

Kolejny rocznik  włączył się do akcji,w której bierzemy udział od 6 lat. Dzięki zaangażowaniu szkolnej społeczności udało się zebrać i zakupić produkty , tym samym sprostać zadaniu oraz wnieść radość w życie rodziny, która na co dzień musi borykać się z wieloma problemami. Wzruszająca relacja wolontariusza, opisującego reakcję obdarowanej rodziny, była największym podziękowaniem i potwierdzeniem, że mądre pomaganie uskrzydla każdą ze stron , stanowi impuls do zmian.

8 stycznia 2018 roku podsumowany został XVIII Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, który jak co roku był organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Muzeum Historyczne w Dukli. W konkursie wzięło udział blisko 90 szopek w różnych kategoriach wiekowych z powiatu krośnieńskiego oraz Słowacji. Szopki zostały wykonane z różnych materiałów, ale każda miała swój niepowtarzalny klimat. Piękna szopka, wykonana przez naszą uczennicę Sylwię Marzecznalazła się wśródnagrodzonych przez jury konkursu. Sylwia otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy !!!
Wszystkie Szopki Bożonarodzeniowe, które zostały zgłoszone do konkursu, można podziwiać na wystawie w Muzeum Historycznym w Dukli